zoeken Nieuwsbrief
      Linkedin    Twitter   
  
doorsturen
 

Relatie tussen ambtenaren en burgers verandert door sociale media



Frits Bolkestein schreef in 1999 dat ambtenaren binnenskamers de plicht hebben om tegen hun superieuren in te gaan met alle kracht van argumenten, zodra ze dat nodig achten. In het openbaar echter moeten ze het woord van hun minister spreken, ook als ze zich niet in zijn opinie kunnen vinden. De tijden zijn veranderd. Minister Cramer publiceerde in december 2009 een opiniestuk in de Volkskrant. Zij wil dat ambtenaren participeren op online fora, zodat ze misinformatie kunnen corrigeren. Davied van Berlo, ambtenaar bij het ministerie van LNV, richtte twee jaar geleden de community Ambtenaar 2.0 op. Zijn project wordt sinds kort gesteund door het programma Vernieuwing Rijksdienst.

Diverse overheidsorganisaties overwegen een gedragscode op te stellen voor ambtenaren die online sociale media gebruiken. Van Berlo onderschrijft dat ambtenaren er niet zijn om meningen te geven, maar om meningen te vertalen naar politieke keuzemogelijkheden.



Bron(nen):
Binnenlands Bestuur (9-4-2010)
 
Vertel een vriend over bovenstaande artikel.
 
Naam ontvanger:
E-mailadres ontvanger:
 
Uw naam:
Uw e-mailadres:
 
Bericht/Opmerking:
 
Als extra controle, om er zeker van te zijn dat dit een handmatige reactie is, typ onderstaande code over in het tekstveld ernaast.
Human Design op de werkvloer voor teameffectiviteit en bedrijfsgroei
reacties
Top tien arbeidsmarktontwikkelingen 2022 (1) 
‘Ben jij een workaholic?’ (1) 
Een op de vier bedrijven niet bezig met klimaat en duurzaamheid (3) 
Eén op zeven Nederlanders staat niet achter aanbod van hun organisatie  (1) 
Drie manieren om te reageren op onterechte kritiek (1) 
Een cyber-survivalgids voor managers: hoe ga je om met cyberaanvallen?  (1) 
Mind your data (1) 
top10