zoeken Nieuwsbrief
      Linkedin    Twitter   
  
doorsturen
 

Postbedrijven moeten personeel in vaste dienst nemen



Ze spreken daarbij van een `onhaalbare eis`. Volgens prijsvechter Sandd betekent deze een onvermijdelijke ondergang van het bedrijf, maar staat daarbij recht tegenover vakbonden en enkele politieke partijen, die de eis juist willen afdwingen. `Anders zetten werkgevers deze asociale arbeidsvoorwaarden ook door in de bouw, de thuiszorg en bij tuinders`, meent Inge Bakker van het CNV. De uitspraak van het hoger beroep werd vol ongeduld afgewacht door de markt, omdat deze volgens de vakbonden verregaande consequenties heeft voor andere sectoren. Bovendien kon de uitspraak van grote invloed zijn op de bereidheid van potentiële kopers van TNT om tot een overname over te gaan.

De eis dat 80% van de 52.000 postbezorgers in vaste dienst moet komen hangt al sinds de privatisering van de postmarkt in april 2009 boven de markt. De prijsvechters wilden via een kort geding van de eis af, ondanks hun aanvankelijke akkoord met de vaste contracten ten tijde van de cao-gesprekken.

Bron(nen):
De Telegraaf (14-4-2010)
 
Vertel een vriend over bovenstaande artikel.
 
Naam ontvanger:
E-mailadres ontvanger:
 
Uw naam:
Uw e-mailadres:
 
Bericht/Opmerking:
 
Als extra controle, om er zeker van te zijn dat dit een handmatige reactie is, typ onderstaande code over in het tekstveld ernaast.
Human Design op de werkvloer voor teameffectiviteit en bedrijfsgroei
reacties
Top tien arbeidsmarktontwikkelingen 2022 (1) 
‘Ben jij een workaholic?’ (1) 
Een op de vier bedrijven niet bezig met klimaat en duurzaamheid (3) 
Eén op zeven Nederlanders staat niet achter aanbod van hun organisatie  (1) 
Drie manieren om te reageren op onterechte kritiek (1) 
Een cyber-survivalgids voor managers: hoe ga je om met cyberaanvallen?  (1) 
Mind your data (1) 
top10