zoeken Nieuwsbrief
      Linkedin    Twitter   
  
doorsturen
 

Leger consultants vermindert betrokkenheid van ambtenaren



Volgens Grijzen hebben de consultants meerwaarde in hun rol als intermediair. Ze kunnen een grote hoeveelheid onderwerpen, overheden en wetgeving met elkaar verbinden. Doordat ze van buitenaf komen zijn ze niet gebonden aan bestaande relaties en een bepaalde manier van denken. Het nadeel van externe inhuur is dat ambtenaren zich minder betrokken voelen. Voorheen verrichten ambtenaren lang en diepgaand onderzoek voordat een plan werd opgesteld. Tegenwoordig komen alle partijen tezamen om een plan te maken, en pas daarna wordt de haalbaarheid onderzocht. Ambtenaren ontwikkelen daardoor niet zelf de vaardigheden om dit ingewikkelde proces te begeleiden.

Consultants werken ad hoc en hanteren willekeurige normen voor een democratisch procesverloop. Grijzen meent dat de beroepsgroep moet professionaliseren en zijn werkwijzen moet standaardiseren.


Bron(nen):
Binnenlands Bestuur (26-3-2010)
 
Vertel een vriend over bovenstaande artikel.
 
Naam ontvanger:
E-mailadres ontvanger:
 
Uw naam:
Uw e-mailadres:
 
Bericht/Opmerking:
 
Als extra controle, om er zeker van te zijn dat dit een handmatige reactie is, typ onderstaande code over in het tekstveld ernaast.
Human Design op de werkvloer voor teameffectiviteit en bedrijfsgroei
reacties
Top tien arbeidsmarktontwikkelingen 2022 (1) 
‘Ben jij een workaholic?’ (1) 
Een op de vier bedrijven niet bezig met klimaat en duurzaamheid (3) 
Eén op zeven Nederlanders staat niet achter aanbod van hun organisatie  (1) 
Drie manieren om te reageren op onterechte kritiek (1) 
Een cyber-survivalgids voor managers: hoe ga je om met cyberaanvallen?  (1) 
Mind your data (1) 
top10