zoeken Nieuwsbrief
      Linkedin    Twitter   
  
doorsturen
 

Overheid slaagt er niet in jeugdwerkloosheid halt toe te roepen



Jeroen Glas, voorzitter van de Jongerenvakbond FNV typeert het beleid als een logistieke, bureaucratische en organisatorische ingewikkelde exercitie. Vooral de timing is wat Glas betreft slecht: tien jaar te laat. Laat onverlet dat men in de arbeidsmarktregio Twente tevreden is over de resultaten. Weliswaar loopt de jeugdwerkloosheid op, het aantal jongeren dat bemiddeld werk vindt, blijft op niveau. En dat was zonder steun van het Rijk en de provincie niet gelukt.

Er waren al plannen voor de arbeidsmarkt, maar nog niet zo specifiek. Zo legde het ministerie van Sociale Zaken een aantal oekazes neer waar de regionale plannen aan moesten voldoen: voorrang aan kwetsbare jongeren (die in de jeugdzorg en zonder startkwalificatie). Een probleem waar niet alleen Twente, maar ook andere regio`s mee kampten, was van bureaucratische aard: de indeling sneed wars door bestaande regionale en lokale samenwerkingsverbanden.

Bron(nen):
Binnenlands Bestuur (26-3-2010)
 
Vertel een vriend over bovenstaande artikel.
 
Naam ontvanger:
E-mailadres ontvanger:
 
Uw naam:
Uw e-mailadres:
 
Bericht/Opmerking:
 
Als extra controle, om er zeker van te zijn dat dit een handmatige reactie is, typ onderstaande code over in het tekstveld ernaast.
Human Design op de werkvloer voor teameffectiviteit en bedrijfsgroei
reacties
Top tien arbeidsmarktontwikkelingen 2022 (1) 
‘Ben jij een workaholic?’ (1) 
Een op de vier bedrijven niet bezig met klimaat en duurzaamheid (3) 
Eén op zeven Nederlanders staat niet achter aanbod van hun organisatie  (1) 
Drie manieren om te reageren op onterechte kritiek (1) 
Een cyber-survivalgids voor managers: hoe ga je om met cyberaanvallen?  (1) 
Mind your data (1) 
top10