zoeken Nieuwsbrief
      Linkedin    Twitter   
  
doorsturen
 

Cfo`s krijgen steeds meer macht



Vroeger mocht de cfo de cijfers presenteren terwijl anderen het geld spendeerden. Anno 2010 bevindt de cfo zich zelf in het centrum van de macht, waar de beslissingen worden genomen. Tien jaar geleden werd de International Finance and Regulation Standard (IFRS) ingevoerd, waardoor cijfers nauwkeuriger corresponderen met de bedrijfseconomische werkelijkheid. Tevens zijn bedrijfsrisico`s steeds hoger op de agenda van ondernemingen komen te staan, en de cfo heeft daar het beste zicht op.

Davy Vreys, cfo van BT Benelux, noemt het risicobewustzijn en de noodzaak om strakker aan te sturen als kern van de toenemende macht van cfo`s. De Rijnlandse omgangsvormen maken plaats voor Angelsaksische, juridische eisen. Dat vereist een strakkere controlestructuur. De ceo en cfo vormen daarbij een tandem: de ceo stuurt, maar de cfo zegt wanneer hij moet afslaan.

Bron(nen):
Management Team (12-3-2010)
 
Vertel een vriend over bovenstaande artikel.
 
Naam ontvanger:
E-mailadres ontvanger:
 
Uw naam:
Uw e-mailadres:
 
Bericht/Opmerking:
 
Als extra controle, om er zeker van te zijn dat dit een handmatige reactie is, typ onderstaande code over in het tekstveld ernaast.
Human Design op de werkvloer voor teameffectiviteit en bedrijfsgroei
reacties
Top tien arbeidsmarktontwikkelingen 2022 (1) 
‘Ben jij een workaholic?’ (1) 
Een op de vier bedrijven niet bezig met klimaat en duurzaamheid (3) 
Eén op zeven Nederlanders staat niet achter aanbod van hun organisatie  (1) 
Drie manieren om te reageren op onterechte kritiek (1) 
Een cyber-survivalgids voor managers: hoe ga je om met cyberaanvallen?  (1) 
Mind your data (1) 
top10