zoeken Nieuwsbrief
      Linkedin    Twitter   
  
doorsturen
 

Tulpenteelt draait nog best goed



Dat het beter gaat met de tulp dan andere snijbloemen blijkt ook uit cijfers. De prijsval bij tulp (min 7%) is niet zo groot als bij de roos, chrysant of gerbera. Daarbij werd 10 tot 30% ingeleverd. Dat de tulp beter scoort komt voor een belangrijk deel omdat de afzet naar Duitsland groeit. Duitsland is veruit de grootste afnemer van Nederlandse tulpen. Volgens Wever is er ook bij tulpen echter sprake van een zogenoemde varkenscyclus, wat betekent dat na een jaar van overaanbod en lage prijzen prijsherstel en minder aanbod volgen.

Ook is er sprake van een spiraal van neerwaartse prijsvorming. Om die spiraal te doorbreken is FloraHolland samen met telers, exporteurs en veredelaars bezig met maatregelen. Een van die maatregelen is het segmenteren van het aanbod, om het zo beter herkenbaar te maken in de markt. Op afzetgebied zijn digitalisering, een betere afstemming van bemiddeling en klokverkoop verbeterpunten.

Bron(nen):
Vakblad voor de Bloemisterij (5-3-2010)
 
Vertel een vriend over bovenstaande artikel.
 
Naam ontvanger:
E-mailadres ontvanger:
 
Uw naam:
Uw e-mailadres:
 
Bericht/Opmerking:
 
Als extra controle, om er zeker van te zijn dat dit een handmatige reactie is, typ onderstaande code over in het tekstveld ernaast.
Human Design op de werkvloer voor teameffectiviteit en bedrijfsgroei
reacties
Top tien arbeidsmarktontwikkelingen 2022 (1) 
‘Ben jij een workaholic?’ (1) 
Een op de vier bedrijven niet bezig met klimaat en duurzaamheid (3) 
Eén op zeven Nederlanders staat niet achter aanbod van hun organisatie  (1) 
Drie manieren om te reageren op onterechte kritiek (1) 
Een cyber-survivalgids voor managers: hoe ga je om met cyberaanvallen?  (1) 
Mind your data (1) 
top10