zoeken Nieuwsbrief
      Linkedin    Twitter   
  
doorsturen
 

Musea zijn niet optimaal beveiligd



Hij inventariseert de situatie, organisatie en huidige maatregelen van de musea. Vervolgens worden vijf dagdelen uitgetrokken om het calamiteitenplan en een collegiaal netwerk te formeren. Het ministerie van OCW verstrekt voor dit traject subsidie, maar de uitvoering van het plan moeten musea in regel zelf financieren. Cremers raadt musea aan om gewapend met het plan naar de eigen subsidiegever te stappen, bijvoorbeeld de gemeente of provincie. Als uit de risicoanalyse tekortkomingen blijken, dan is de kans groot dat de subsidiegever bijspringt.

De pakweg 1.000 Nederlandse musea ontvangen jaarlijks 30 miljoen bezoekers. Afgezet tegen het aantal incidenten is het risico op calamiteiten bijna nihil. Verzekeraars zien musea daarom als objecten met relatief laag risico en stellen minimale eisen. Dat is onterecht. In musea werken voor 90% vrijwilligers. Uit onderzoek van FBI blijkt dat bij 80% van de opgeloste diefstallen het personeel van de instelling is betrokken.

Bron(nen):
Beveiliging (februari 2010)
 
Vertel een vriend over bovenstaande artikel.
 
Naam ontvanger:
E-mailadres ontvanger:
 
Uw naam:
Uw e-mailadres:
 
Bericht/Opmerking:
 
Als extra controle, om er zeker van te zijn dat dit een handmatige reactie is, typ onderstaande code over in het tekstveld ernaast.
Human Design op de werkvloer voor teameffectiviteit en bedrijfsgroei
reacties
Top tien arbeidsmarktontwikkelingen 2022 (1) 
‘Ben jij een workaholic?’ (1) 
Een op de vier bedrijven niet bezig met klimaat en duurzaamheid (3) 
Eén op zeven Nederlanders staat niet achter aanbod van hun organisatie  (1) 
Drie manieren om te reageren op onterechte kritiek (1) 
Een cyber-survivalgids voor managers: hoe ga je om met cyberaanvallen?  (1) 
Mind your data (1) 
top10