zoeken Nieuwsbrief
      Linkedin    Twitter   
  
doorsturen
 

Microkrediet moet zelfvoorzienend worden



Ondernemers kunnen sinds februari dit jaar microkredieten aanvragen. Dat kan via een garantieregeling of via de stichting Qredits. De overheid betaalt in beide gevallen voor de kredieten. Naast de 15 miljoen van EZ staat Sociale Zaken en Werkgelegenheid garant voor 6 miljoen euro. Dit bedrag wordt via de banken verstrekt. De microkredieten die via Qredits worden verleend hebben een maximum van 35.000 euro met `marktconforme` rentetarieven. Momenteel bedraagt de rente op een microkrediet 9%, en dat is minder dan bij een gemiddelde starterslening van een bank, zo stelt directeur van Qredits, Elwin Groenevelt.

Het terugbetaalpercentage van microkredieten ligt over het algemeen vrij hoog. Maximaal 10% van de leningen wordt niet terugbetaald, aldus Groeneveldt. Gemiddeld bedraagt een microkrediet 20.000 euro. Tot op heden zijn er dit jaar 425 aanvragen toegekend en de verwachting is dat het totaal voor het hele jaar op 600 tot 650 komt. Een derde van de aanvragen wordt toegekend. Van de beschikbare 15 miljoen is al 9 miljoen euro uitgezet. `We moeten op zoek naar aanvullende gelden`, aldus Groeneveldt, die bezig is met onderzoek of er een nieuwe lening van EZ verkregen kan worden.


Bron(nen):
Z24.nl (13-10-2009)
 
Vertel een vriend over bovenstaande artikel.
 
Naam ontvanger:
E-mailadres ontvanger:
 
Uw naam:
Uw e-mailadres:
 
Bericht/Opmerking:
 
Als extra controle, om er zeker van te zijn dat dit een handmatige reactie is, typ onderstaande code over in het tekstveld ernaast.
Human Design op de werkvloer voor teameffectiviteit en bedrijfsgroei
reacties
Top tien arbeidsmarktontwikkelingen 2022 (1) 
‘Ben jij een workaholic?’ (1) 
Een op de vier bedrijven niet bezig met klimaat en duurzaamheid (3) 
Eén op zeven Nederlanders staat niet achter aanbod van hun organisatie  (1) 
Drie manieren om te reageren op onterechte kritiek (1) 
Een cyber-survivalgids voor managers: hoe ga je om met cyberaanvallen?  (1) 
Mind your data (1) 
top10