zoeken Nieuwsbrief
      Linkedin    Twitter   
  
doorsturen
 

Beleidsmakers moeten transparante koers uitstippelen voor begrotingstekort



Allereerst is het bedrag van door de overheid verstrekte garanties sterk toegenomen. Zo staat de overheid aan het eind van dit jaar garant voor 328 miljard euro, ofwel 57% van het bruto binnenlands product. Gezien de kwetsbare positie van de banken loopt de staat het risico dat een deel van de verleende garanties tot hogere uitgaven zal leiden. Een tweede risico ligt besloten in de sterk gestegen bruto schuld van de overheid. Deze wordt nu grotendeels kort gefinancierd, tegen een lage rente. Stijgt de schuld verder en neemt de kans op inflatie toe, dan zullen schuldeisers een hogere rentevergoeding gaan vragen. Zet economisch herstel door en stijgt de vraag naar krediet, dan zal de rente hoe dan ook stijgen en zwaarder drukken op de begroting.

Uiteindelijk zullen de tekorten op de begroting blijven oplopen en zal dit doorberekend moeten worden naar de belastingbetaler.

Bron(nen):
Economisch Statistische Berichten (7-10-2009)
 
Vertel een vriend over bovenstaande artikel.
 
Naam ontvanger:
E-mailadres ontvanger:
 
Uw naam:
Uw e-mailadres:
 
Bericht/Opmerking:
 
Als extra controle, om er zeker van te zijn dat dit een handmatige reactie is, typ onderstaande code over in het tekstveld ernaast.
Human Design op de werkvloer voor teameffectiviteit en bedrijfsgroei
reacties
Top tien arbeidsmarktontwikkelingen 2022 (1) 
‘Ben jij een workaholic?’ (1) 
Een op de vier bedrijven niet bezig met klimaat en duurzaamheid (3) 
Eén op zeven Nederlanders staat niet achter aanbod van hun organisatie  (1) 
Drie manieren om te reageren op onterechte kritiek (1) 
Een cyber-survivalgids voor managers: hoe ga je om met cyberaanvallen?  (1) 
Mind your data (1) 
top10