zoeken Nieuwsbrief
      Linkedin    Twitter   
  
doorsturen
 

`Banken hebben niets geleerd van crisis`



Door met geld te zwaaien trekken de banken de verkeerde mensen aan. Vermeend pleit voor `sociale uitsluiting` van banken die hun topmensen belonen met exorbitante bonussen. Er moet een zwarte lijst komen van veelverdieners en steden en bedrijven moeten weigeren nog langer zaken te doen met dit soort banken. De gewenste gedragsverandering zal in een mum van tijd gerealiseerd zijn. Ook vindt Vermeend dat er een einde moet komen aan de vergelijking met banken in het buitenland om de eigen bonus te legitimeren. Een Nederlandse bank laat zich immers slecht vergelijken met een Amerikaanse bank.

Toch ziet Vermeend een kentering van de zichzelf verrijkende `ik-economie` naar de `wij-economie`, waar stakeholders en duurzaamheid steeds meer centraal staan. Die trend is al waarneembaar op de businessscholen waar het lespakket steeds breder wordt. Ten slotte signaleert Vermeend dat de financiële sector niet alleen gehalveerd is, maar ook sterk aan populariteit heeft ingeboet.

Bron(nen):
Fem Business (26-9-2009)
 
Vertel een vriend over bovenstaande artikel.
 
Naam ontvanger:
E-mailadres ontvanger:
 
Uw naam:
Uw e-mailadres:
 
Bericht/Opmerking:
 
Als extra controle, om er zeker van te zijn dat dit een handmatige reactie is, typ onderstaande code over in het tekstveld ernaast.
Human Design op de werkvloer voor teameffectiviteit en bedrijfsgroei
reacties
Top tien arbeidsmarktontwikkelingen 2022 (1) 
‘Ben jij een workaholic?’ (1) 
Een op de vier bedrijven niet bezig met klimaat en duurzaamheid (3) 
Eén op zeven Nederlanders staat niet achter aanbod van hun organisatie  (1) 
Drie manieren om te reageren op onterechte kritiek (1) 
Een cyber-survivalgids voor managers: hoe ga je om met cyberaanvallen?  (1) 
Mind your data (1) 
top10