zoeken Nieuwsbrief
      Linkedin    Twitter   
  
doorsturen
 

Basels Comité roept grote banken op tot maken opknipplan



Dat liet het internationale overlegorgaan van centale banken, het Basels Comité, donderdag weten. Daarbij volgt het het voorbeeld van onder meer het Verenigd Koninkrijk. Naast deze aanbeveling wil het Comité ook meer mogelijkheden voor toezichthouders om in te grijpen bij probleembanken. `De aanbevelingen zijn gericht op meer ordelijke ontmanteling van over de grens opererende banken. Ze moeten systeemrisico`s verlagen en het probleem ondervangen dat banken te groot zijn om te laten omvallen`, aldus voorzitter van het Comité Nout Wellink, tevens president van De Nederlandsche Bank.

Het Basels Comité streeft ernaar om verschillende landen vergelijkbare instrumenten te geven bij reddingsacties. Daarnaast moet de samenwerking tussen nationale toezichthouders aanzienlijk verbeteren als problemen ontstaan voor een grensoverschrijdende bank.

Bron(nen):
Het Financieele Dagblad (18-9-2009)
 
Vertel een vriend over bovenstaande artikel.
 
Naam ontvanger:
E-mailadres ontvanger:
 
Uw naam:
Uw e-mailadres:
 
Bericht/Opmerking:
 
Als extra controle, om er zeker van te zijn dat dit een handmatige reactie is, typ onderstaande code over in het tekstveld ernaast.
Human Design op de werkvloer voor teameffectiviteit en bedrijfsgroei
reacties
Top tien arbeidsmarktontwikkelingen 2022 (1) 
‘Ben jij een workaholic?’ (1) 
Een op de vier bedrijven niet bezig met klimaat en duurzaamheid (3) 
Eén op zeven Nederlanders staat niet achter aanbod van hun organisatie  (1) 
Drie manieren om te reageren op onterechte kritiek (1) 
Een cyber-survivalgids voor managers: hoe ga je om met cyberaanvallen?  (1) 
Mind your data (1) 
top10