zoeken Nieuwsbrief
      Linkedin    Twitter   
  
doorsturen
 

Belangen aandeelhouders en stakeholders moeten in balans zijn



Volgens Pfeffer herontdekken gelukkig steeds meer executives het zogeheten `stakeholderkapitalisme`. Dit is een regelrecht gevolg van de deconfiture van het aandeelhoudersdenken dat focust op de maximalisering van aandeelhouderswaarde, een kortetermijnconcept dat veelal haaks staat op de langetermijnbelangen van een onderneming en dat de laatste jaren, mede door de perverse effecten van beloningsstructuren, tot uitwassen en fraude en uiteindelijk mede tot de financiële crisis leidde. Ook wijst een toenemend aantal studies uit dat meer aandacht voor de stakeholders in de vorm van gezonde hr-praktijken, teambeloning, investering in training en gedecentraliseerde besluitvorming tot een betere bedrijfsperformance en waardecreatie leidt.

Daarenboven: maximalisering van de aandeelhouderswaarde is nauwelijks iets waardoor werknemers harder gaan werken of waardoor klanten meer gaan besteden en loyaler zijn ten aanzien van het merk.

Bron(nen):
Harvard Business Review (juli/augustus 2009)
 
Vertel een vriend over bovenstaande artikel.
 
Naam ontvanger:
E-mailadres ontvanger:
 
Uw naam:
Uw e-mailadres:
 
Bericht/Opmerking:
 
Als extra controle, om er zeker van te zijn dat dit een handmatige reactie is, typ onderstaande code over in het tekstveld ernaast.
Human Design op de werkvloer voor teameffectiviteit en bedrijfsgroei
reacties
Top tien arbeidsmarktontwikkelingen 2022 (1) 
‘Ben jij een workaholic?’ (1) 
Een op de vier bedrijven niet bezig met klimaat en duurzaamheid (3) 
Eén op zeven Nederlanders staat niet achter aanbod van hun organisatie  (1) 
Drie manieren om te reageren op onterechte kritiek (1) 
Een cyber-survivalgids voor managers: hoe ga je om met cyberaanvallen?  (1) 
Mind your data (1) 
top10