zoeken Nieuwsbrief
      Linkedin    Twitter   
  
doorsturen
 

Convenant tussen Centrale Banken zorgt voor back-up-liquiditeit



Het kan gebeuren dat banken met een lokaal liquiditeitstekort krijgen te maken terwijl zij op de `thuislocatie`wel over voldoende tegoeden beschikt. Een `liquiditeitenarrangement` biedt uitkomst. Dit betekent dat een bank op basis van een tegoed of kredietlijn bij de `eigen` centrale bank ook liquiditeit kan krijgen bij een `lokale` centrale bank. De Nederlandsche Bank (DNB) en de Hong Kong Monetary Authorities (HKMA) hebben zo`n arrangement gesloten voor non-routine transacties. In Hong Kong werkzame Nederlandse banken kunnen in non-routine-situaties aan hun betalingsverplichtingen voldoen. Omgekeerd kunnen banken uit Honk Kong een beroep doen op DNB. Het arrangement is gebaseerd op een cash-onderpand.

Nederlandse banken kunnen dus euro`s als cash-onderpand overboeken naar een HKMA-rekening bij DNB. De HKMA verstrekt dan een krediet in Hong Kong dollars aan de Hong Kongse vestiging van de Nederlandse bank.

Bron(nen):
Bank- en Effectenbedrijf (juli/augustus 2009)
 
Vertel een vriend over bovenstaande artikel.
 
Naam ontvanger:
E-mailadres ontvanger:
 
Uw naam:
Uw e-mailadres:
 
Bericht/Opmerking:
 
Als extra controle, om er zeker van te zijn dat dit een handmatige reactie is, typ onderstaande code over in het tekstveld ernaast.
Human Design op de werkvloer voor teameffectiviteit en bedrijfsgroei
reacties
Top tien arbeidsmarktontwikkelingen 2022 (1) 
‘Ben jij een workaholic?’ (1) 
Een op de vier bedrijven niet bezig met klimaat en duurzaamheid (3) 
Eén op zeven Nederlanders staat niet achter aanbod van hun organisatie  (1) 
Drie manieren om te reageren op onterechte kritiek (1) 
Een cyber-survivalgids voor managers: hoe ga je om met cyberaanvallen?  (1) 
Mind your data (1) 
top10