zoeken Nieuwsbrief
      Linkedin    Twitter   
  
doorsturen
 

Zwitserleven wint Verzekeringsaward



Rolf van Woerkum, directeur marketing & sales bij Zwitserleven, voert als stelregel dat klanten behandeld moeten worden zoals je zelf behandeld wilt worden. Medewerkers worden geselecteerd op kennis en vaardigheden en op persoonlijke competenties zoals sociale vaardigheid en servicebereidheid.

In 2007 werd Zwitserleven overgenomen door SNS Reaal. Tot die tijd was het in 1901 opgerichte Zwitserleven een bijkantoor van Swiss Life. Zwitserleven bedient circa 800 kernrelaties. Van Woerkum is van mening dat meer verzekeraars zich moeten richten op het behouden van klanten in plaats van het werven van nieuwe klanten. Door klanten van concurrenten af te pakken ontstaat de illusie dat omzet wordt gegenereerd, maar in feite is het niets anders dan het rondpompen van geld. Voor het mkb heeft Zwitserleven het standaardproduct i-Pensioen ontwikkeld.

Bron(nen):
VVP Weekblad voor financiële dienstverleners (22-7-2009)
 
Vertel een vriend over bovenstaande artikel.
 
Naam ontvanger:
E-mailadres ontvanger:
 
Uw naam:
Uw e-mailadres:
 
Bericht/Opmerking:
 
Als extra controle, om er zeker van te zijn dat dit een handmatige reactie is, typ onderstaande code over in het tekstveld ernaast.
Human Design op de werkvloer voor teameffectiviteit en bedrijfsgroei
reacties
Top tien arbeidsmarktontwikkelingen 2022 (1) 
‘Ben jij een workaholic?’ (1) 
Een op de vier bedrijven niet bezig met klimaat en duurzaamheid (3) 
Eén op zeven Nederlanders staat niet achter aanbod van hun organisatie  (1) 
Drie manieren om te reageren op onterechte kritiek (1) 
Een cyber-survivalgids voor managers: hoe ga je om met cyberaanvallen?  (1) 
Mind your data (1) 
top10