zoeken Nieuwsbrief
      Linkedin    Twitter   
  
doorsturen
 

`Verzekeraars onderschatten impact van nieuwe wetgeving`



Solvency II is gericht op het waarborgen van de solvabiliteit van verzekeraars. Uit een rapport van KPMG blijkt dat verzekeraars hier zeer optimistisch over zijn. Het merendeel denkt dat de premie-inkomsten en kapitaalreserves dit jaar zullen stijgen. Van de Pas denkt dat er helemaal geen reden is om positief te zijn, aangezien de winst uit beleggingen – een grote bron van inkomsten – grotendeels verdampt is. De nieuwe wet verplicht verzekeraars om openheid van financiële zaken te geven. De consultant waarschuwt dat er zeer veel tijd nodig is om de hiervoor benodigde data te stroomlijnen en de modellen op orde te krijgen. Verzekeraars kunnen hun vergunning kwijtraken als zij niet aan de eisen van de nieuwe wet voldoen.

Van de Pas zegt dat organisaties zeker twee jaar nodig hebben om alle modellen en processen te veranderen, en dan nog eens een jaar om alle toetsingseisen ingebed te krijgen. Volgens het Verbond van Verzekeraars is er wel al een breed besef dat Solvency II de nodige voorbereiding vereist.


Bron(nen):
De Telegraaf (23-6-2009)
 
Vertel een vriend over bovenstaande artikel.
 
Naam ontvanger:
E-mailadres ontvanger:
 
Uw naam:
Uw e-mailadres:
 
Bericht/Opmerking:
 
Als extra controle, om er zeker van te zijn dat dit een handmatige reactie is, typ onderstaande code over in het tekstveld ernaast.
Human Design op de werkvloer voor teameffectiviteit en bedrijfsgroei
reacties
Top tien arbeidsmarktontwikkelingen 2022 (1) 
‘Ben jij een workaholic?’ (1) 
Een op de vier bedrijven niet bezig met klimaat en duurzaamheid (3) 
Eén op zeven Nederlanders staat niet achter aanbod van hun organisatie  (1) 
Drie manieren om te reageren op onterechte kritiek (1) 
Een cyber-survivalgids voor managers: hoe ga je om met cyberaanvallen?  (1) 
Mind your data (1) 
top10