Het Damrak is vanmiddag lager gesloten en heeft een verlies van 0,3 procent geleden op weekbasis nadat de Amerikaanse economie minder sterk dan verwacht bleek te zijn gegroeid. De eurozone crisis stond vandaag meer op de achtergrond en beleggers keken met een schuin oog naar de laatste ontwikkelingen rond de herstructurering van de Griekse staatsschuld.
De AEX daalde 1,1 procent naar 319,36 punten, geleid door zwaargewichten ArcelorMittal, (-2,2%), ING (-1,5%), Shell (-1,8%) en Unilever(-0,7%). Daarbij kampten Shell en Unilever met tegenvallende kwartaalrapportages van respectievelijk Chevron en Procter Gamble.
“De markt zakte wat weg op basis van de BBP-cijfers,” zegt vermogensbeheerder Ed Manie van Keijser Capital. “Maar de markt laat zich ook weinig tot niet beïnvloeden door de herstructurering van Griekenland,” vervolgt Manie, die stelt dat de AEX op slot zit in een trading range tussen 318 en 325 punten.
Op de AEX was vooral PostNL (+1,3%) in trek. TNT Express steeg 0,8 procent. SBM Offshore (-0,5%) kampte met een koersdoelverlaging door Goldman Sachs. Smallcap Sligro Food zakte 0,4 procent naar koesdoelverlagingen door SNS Securities en ING.
In de rest van Europa liepen de verliezen uiteen van 0,4 procent voor Frankfurt tot 1,3 procent voor Parijs. Op de Stoxx Europe 600 eindigden alle sectoren lager, waarbij vooral automobiel, basismaterialen en olie en gas verliezen leden. De verliezen voor aandelen gingen gepaard met winst voor de euro/dollar, waarbij het valutapaar steeg van 1,308 naar 1,318, De Italiaanse 10-jaars rente daalde van 6,08 naar 5,90 procent, het laagste niveau sinds 6 december 2011.