De AEX heeft donderdag de weerstand van 318 punten doorbroken. Beleggers waren aan het begin van de handelsdag al positief gestemd in de hoop dat er op korte termijn een akkoord wordt bereikt over de schuldenverlichting van Griekenland. Halverwege de handelsdag zorgden Amerikaanse bedrijf- en macrocijfers voor extra optimisme.
De AEX-index sloot donderdag op 320,48 punten, een winst van 1,6 procent. Borden op andere Europese beurzen kleurden eveneens groen. DAX steeg 1,0 procent en CAC40 won zelfs 1,9 procent. De euro-dollar noteerde 0,7 procent hoger op 1,2939 dollar.
Maurice Mureau van Keijser Capital stelt dat financials de AEX-index hoger hebben gezet vandaag. De dagwinsten van de Nederlandse financiële waarden waren op hun beurt weer te danken aan de meevallende kwartaalcijfers van Amerikaanse banken. Volgens Mureau droegen de Amerikaanse macrocijfers ook bij aan het hogere slot van de Amsterdamse hoofdindex. “Met name de forse daling van de wekelijkse steunaanvragen”, aldus de vermogensbeheerder. Volgens Mureau ligt de eerstvolgende weerstand van de AEX op 325 punten.
De private schuldeisers van Griekenland zullen waarschijnlijk na een default 32 cent voor elke euro aan staatsobligaties terugzien, zo zei een fondsmanager woensdag die betrokken is in de onderhandelingen tussen de schuldeisers en Griekenland. De vraag is of de ECB de verliezen ook deelt en of er sprake zal zijn van een zogenoemde credit event, waarbij kredietverzekeringen (CDS) uitbetalen.
Bank of America (BofA) boog het afgelopen kwartaal een verlies om tot een nettowinst gedreven door een eenmalige posten en lagere kosten voor slechte leningen. De resultaten verbeterden nadat de Amerikaanse bank agressieve stappen ondernam om zowel de balans als de positie van BofA op langere termijn te versterken. Morgan Stanley leed in het vierde kwartaal een kleiner verlies dan verwacht.
Wekelijkse aanvragen voor werkloosheidsuitkeringen in de VS namen fors sterker af dan verwacht. Verder bleek dat afgelopen maand de consumentenprijzen ongewijzigd bleven op maandbasis, tegen een inflatiecijfer van eveneens 0 procent in de voorgaande maand. Economen voorzagen voor december een inflatie van 0,1 procent. De Philadelphia Fed index steeg in januari. Echter werd het indexcijfer van december sterk neerwaarts bijgesteld, anders zou er sprake zijn geweest van een daling in januari.