zoeken Nieuwsbrief
      Linkedin    Twitter   
  
doorsturen
 

Wall Street opent hoger

Wall Street gaat naar verwachting hoger openen nadat de wekelijkse steunaavragen opnieuw onverwacht daalden. Ander macro-nieuws voldeed niet aan de verwachtingen van economen. Amerikaanse futures behouden hun winsten van ruim een halve procent. Eerste steunaanvragen namen onverwacht af met 4.000 tot 364.000. Economen waren uitgegaan van een stijging tot 375.000. Vorige week daalden de steunaanvragen meevallend genoeg naar 366.000, het laagste niveau in meer dan twee jaar tijd. Dit werd deze week herzien tot 368.000.

De groei van de economie van de VS is in het derde kwartaal uitgekomen op 1,8 procent op geannualiseerde basis.In de tweede raming van eind november werd de stijging van het BBP nog geschat op 2,0 procent. De stijging van het BBP over het derde kwartaal was lager dan verwacht.

De Chicago Fed National Activity index is in november gedaald tot -0,37 van -0,11 in oktober. Een negatief cijfer betekent dat de groei beneden trend ligt, terwijl een positief cijfer wijst op boven trendmatige groei.

In bedrijfnieuws overweegt Yahoo de verkoop van de meeste van haar activiteiten in Azie. Met de verkoop zou een bedrag van zo'n 17 miljard dollar gemoeid zijn. Vooral de verkoop van het belang van circa 40 procent in het Chinese Alibaba zou een flink bedrag moeten opleveren. Onder de potentiele kopers hoogstwaarschijnlijk ook de oprichter van de online marktplaats, Jack Ma. Elektronische handel voorbeurs geeft een openingswinst voor Yahoo aan van bijna 2,5 procent.

 
Vertel een vriend over bovenstaande artikel.
 
Naam ontvanger:
E-mailadres ontvanger:
 
Uw naam:
Uw e-mailadres:
 
Bericht/Opmerking:
 
Als extra controle, om er zeker van te zijn dat dit een handmatige reactie is, typ onderstaande code over in het tekstveld ernaast.
Human Design op de werkvloer voor teameffectiviteit en bedrijfsgroei
reacties
Top tien arbeidsmarktontwikkelingen 2022 (1) 
‘Ben jij een workaholic?’ (1) 
Een op de vier bedrijven niet bezig met klimaat en duurzaamheid (3) 
Eén op zeven Nederlanders staat niet achter aanbod van hun organisatie  (1) 
Drie manieren om te reageren op onterechte kritiek (1) 
Een cyber-survivalgids voor managers: hoe ga je om met cyberaanvallen?  (1) 
Mind your data (1) 
top10