Wall Street is dinsdag lager gesloten na drie dagen van hogere slotkoersen. Enerzijds waren beleggers nerveus over de eventuele uitkomst morgen in Europa ten aanzien van de schuldencrisis. Tegen het einde van de handel op de Europese beurzen ontstond er commotie over een afzeggen van een Europese top. Kort nadat het gerucht de ronde deed, werd duidelijk dat het om het afzeggen van een niet bevestigde vergadering van de Ecofin ging en niet om een bijeenkomst van de Europese politieke leiders. Het gerucht was evenwel voldoende voor een dip in de koersen. Een teken hoe nerveus de markt is, aldus Andre van Eerden van Aberfeld Asset Management.
Anderzijds waren de vooruitzichten van de bedrijven die vandaag met cijfers kwamen geen geruststelling. Hoewel de meeste bedrijven met goede kwartaalresultaten komen, zijn de verwachtingen die zij afgeven overwegend voorzichtig. Vooral de outlook verlaging door 3M, dat ruim 6 procent aan beurswaarde prijsgaf, bleek gevoelig. Maar ook de verwachtingen van UPS temperden het enthousiasme van hoopvolle beleggers.
Hierbovenop kwam nog eens een teleurstellend cijfer met betrekking tot het consumentenvertrouwen. Dit zakte weg tot het laagste niveau in tweeeneenhalf jaar tijd.