Arcadis geeft voorlopige resultaten derde kwartaal
Arcadis verwacht voor het derde kwartaal vooral druk door een negatief wisselkoerseffect. Autonoom blijft de omzet van de onderneming met circa 3 procent groeien. Arcadis heeft een trading update afgegeven, gebaseerd op de voorlopige resultaten voor het derde kwartaal. Arcadis komt met deze trading update in verband met de vandaag aangekondigde plannen voor de overname van EC Harris, een internationaal consultancy bedrijf.
Voor het derde kwartaal rekent Arcadis op een doorzetten van de ontwikkelingen zoals die zichtbaar waren in de eerste helft van dit jaar. De omzet daalt met 2 tot 3 procent, vooral als gevolg van een negatief wisselkoerseffect. Autonoom blijft de omzet groeien met 3 procent, aldus het ingenieursbureau.
In Nederland en Belgie kampt Arcadis met een lagere vraag door bezuinigende overheden. In Polen loopt de omzet zelfs scherp terug, doordat grote wegenprojecten werden stilgelegd. Duitsland en Frankrijk ontwikkelen zich daarentegen goed, evenals de milieuactiviteiten in Amerika en in Zuid-Amerika profiteert Arcadis van investeringen in energie en mijnbouw. Tot slot continueert de groei in Azie en het Midden Oosten.
De onderliggende EBITA komt volgens Arcadis vlak uit op jaarbasis. De gerapporteerde EBITA ligt circa 10 procent lager door valuta-effecten, geen winst uit desinvesteringen (1,3 miljoen euro in 2010) en zwakke marktomstandigheden in Polen.