zoeken Nieuwsbrief
      Linkedin    Twitter   
  
doorsturen
 

Beursupdate: stevig verlies AEX na teleurstelling Grieks begrotingstekort


Het Damrak staat vanochtend nog steeds diep in het rood, waarbij op de eerste handelsdag van de maand wederom de zorgen over de Europese schuldencrisis domineren. De AEX zakt 2,2 procent naar 274,01 nadat bleek dat Griekenland niet aan de begrotingsdoelstellingen van de Trojka voor 2011 en 2012 zal voldoen. Eerder in de ochtend bereikte de AEX een intraday low op 271,99 punten 

Op de andere Europese beurzen staan de CAC en DAX 2,2 procent lager. Vooral banken en de automobielsector staan onder druk. Beleggers zoeken een veilige haven in Duitse staatsleningen, waarbij het rendement zakt van 2,00 naar 1,84 procent. Volgens marktgeruchten is de Europese Centrale Bank actief op de obligatiemarkt. Het rendement op 10-jaars Italiaanse staatsobligaties zakt van 5,63 naar 5,52 procent. Het rendement op het Spaanse equivalent daalt van 5,18 naar 5,10 procent. De euro/dollar heeft de verliezen sinds de opening in Azië vannacht zo goed als goedgemaakt en noteert op 1,337.

Beleggers kijken vandaag nog uit naar de bekendmaking van de ISM index voor de Amerikaanse industrie. 

 
Vertel een vriend over bovenstaande artikel.
 
Naam ontvanger:
E-mailadres ontvanger:
 
Uw naam:
Uw e-mailadres:
 
Bericht/Opmerking:
 
Als extra controle, om er zeker van te zijn dat dit een handmatige reactie is, typ onderstaande code over in het tekstveld ernaast.
Human Design op de werkvloer voor teameffectiviteit en bedrijfsgroei
reacties
Top tien arbeidsmarktontwikkelingen 2022 (1) 
‘Ben jij een workaholic?’ (1) 
Een op de vier bedrijven niet bezig met klimaat en duurzaamheid (3) 
Eén op zeven Nederlanders staat niet achter aanbod van hun organisatie  (1) 
Drie manieren om te reageren op onterechte kritiek (1) 
Een cyber-survivalgids voor managers: hoe ga je om met cyberaanvallen?  (1) 
Mind your data (1) 
top10