(ABM FN-Dow Jones) Amazon.com heeft in het eerste kwartaal van 2017 beduidend beter gepresteerd dan voorzien. Dit bleek donderdag nabeurs uit de kwartaalcijfers van de internetreus.
CEO Jeff Bezos liet zich lovend uit over de prestaties van de Indiase activiteiten. "Amazon.in is de meest bezochte en de snelst groeiende marktplaats in India", aldus de topman.
Amazon zag de omzet op jaarbasis stijgen van 29,1 miljard naar 35,7 miljard dollar. Dit leverde een operationele winst op van 1,0 miljard dollar, tegen krap 1,1 miljard dollar vorig jaar.
De nettowinst van Amazon steeg van 513 miljoen naar 724 miljoen dollar.
Bij de jaarcijfers zei Amazon voor het eerste kwartaal te rekenen op een omzet van 33,25 tot 35,75 miljard dollar met een operationeel resultaat tussen de 250 miljoen en 900 miljoen dollar.