zoeken Nieuwsbrief
      Linkedin    Twitter   
  
doorsturen
 

Wall Street opent vermoedelijk hoger

Wall Street maakt zich op voor een hogere opening. Circa een half uur voor de start van de handel noteerden de futures op de Dow Jones, S&P500 en Nasdaq index ongeveer 0,6 procent hoger.

“De Amerikaanse beurzen zullen zich vandaag optrekken aan het positieve sentiment dat inmiddels op de Europese beurzen heerst,” verwacht beleggingsadviseur Rein Schutte van Indexus. Wall Street kan volgens de marktvorser nog wat goedmaken op de verliezen van maandagavond. “Ik verwacht dat we een procentje kunnen inlopen.”

Volgens vermogensbeheerder Stan Westerterp van JNVB zijn er momenteel "koopjesjagers” actief, die kun kansen ruiken nu de algemene onrust over onder meer China afneemt. 

Desalniettemin blijft volgens Schutte onzekerheid het marktsentiment bepalen. 

De euro/dollar werd verhandeld op 1,211 en olie werd duurder. Een november-future op een vat West Texas Intermediate steeg 1,5 procent in prijs naar 45,09 dollar en een vat Brent werd eveneens 1,5 procent duurder op 48,06 dollar.

Voor vanmiddag kijkt de markt nog uit naar cijfers over de huizenmarkt en het consumentenvertrouwen. Schutte verwacht geen "spectaculaire afwijkingen”. Ook staan de jaarcijfers van Costco voor nabeurs op de agenda.

Het zwaartepunt van de beursagenda ligt evenwel in de tweede helft van de week, met op woensdag het banenrapport van ADP, donderdag de inkoopmanagersindexen en vrijdag als klapstuk het officiële banenrapport.

Indien deze cijfers negatief verrassen dan zal dit volgens analist Mathias van der Jeugt van KBC ertoe leiden dat de Amerikaanse media het niet langer zullen hebben over de eerste renteverhoging door de Federal Reserve, maar wanneer de centrale bank nieuwe stimuleringen aankondigt. Dit zou de geloofwaardigheid van de Fed volgens Van der Jeugt "weinig deugd" doen.

 
Vertel een vriend over bovenstaande artikel.
 
Naam ontvanger:
E-mailadres ontvanger:
 
Uw naam:
Uw e-mailadres:
 
Bericht/Opmerking:
 
Als extra controle, om er zeker van te zijn dat dit een handmatige reactie is, typ onderstaande code over in het tekstveld ernaast.
Human Design op de werkvloer voor teameffectiviteit en bedrijfsgroei
reacties
Top tien arbeidsmarktontwikkelingen 2022 (1) 
‘Ben jij een workaholic?’ (1) 
Een op de vier bedrijven niet bezig met klimaat en duurzaamheid (3) 
Eén op zeven Nederlanders staat niet achter aanbod van hun organisatie  (1) 
Drie manieren om te reageren op onterechte kritiek (1) 
Een cyber-survivalgids voor managers: hoe ga je om met cyberaanvallen?  (1) 
Mind your data (1) 
top10