zoeken Nieuwsbrief
      Linkedin    Twitter   
  
doorsturen
 

Vlakke opening Damrak na verwerping motie in Griekse parlement

Het Damrak opent vanochtend naar verwachting vlak nadat het Griekse parlement de motie van wantrouwen in de regering van premier George Papandreou vannacht heeft verworpen. AEX futures verliezen 0,1 procent. Dinsdag sloot de beursgraadmeter 1,4 procent hoger op 336,14 punten.

“We hebben gisteren de slag al gemaakt op de motie [van wantrouwen],” zegt Ed Manie, vermogensbeheerder bij Keijser Capital over de vlakke opening vanochtend. “Dat gokje heeft goed uitgepakt,” aldus Manie.

De volgende stap is dat het Griekse parlement stemt over 28 miljard euro aan bezuinigingen en privatiseringen stemt. Het parlement moet akkoord gaan wil Griekenland de volgende tranche van 12 miljard euro aan noodkrediet ontvangen en een bankroet in juli voorkomen.

De beursagenda is vandaag aan de lichte kant en bevat geen belangrijke macrocijfers. Het belangrijkste agendapunt is het rentebesluit en de persconferentie van de Fed. FedEx komt met de jaarcijfers, wat mogelijk TNT Express in beweging kan brengen.

Het belangrijkste bedrijfsnieuws vanochtend is de winstwaarschuwing van Philips. Het concern waarschuwt voor lagere resultaten bij zowel Lighting als Consumer Lifestyle. Vooral in West-Europa heeft Philips het moeilijk. De EBITA over het tweede kwartaal ligt bij beide divisies lager, zowel in vergelijking tot het eerste kwartaal van dit jaar als dezelfde periode vorig jaar. Philips komt met nieuwe kostenbesparingen.

 
Vertel een vriend over bovenstaande artikel.
 
Naam ontvanger:
E-mailadres ontvanger:
 
Uw naam:
Uw e-mailadres:
 
Bericht/Opmerking:
 
Als extra controle, om er zeker van te zijn dat dit een handmatige reactie is, typ onderstaande code over in het tekstveld ernaast.
Human Design op de werkvloer voor teameffectiviteit en bedrijfsgroei
reacties
Top tien arbeidsmarktontwikkelingen 2022 (1) 
‘Ben jij een workaholic?’ (1) 
Een op de vier bedrijven niet bezig met klimaat en duurzaamheid (3) 
Eén op zeven Nederlanders staat niet achter aanbod van hun organisatie  (1) 
Drie manieren om te reageren op onterechte kritiek (1) 
Een cyber-survivalgids voor managers: hoe ga je om met cyberaanvallen?  (1) 
Mind your data (1) 
top10