De Amsterdamse beurs is maandag met verlies aan de week begonnen. Rond lunchtijd noteerde de AEX 0,7 procent lager op 486,53 punten. Daarmee deed het Damrak het beter dan de omringende beurzen.
De Chinese beurzen maakten vanochtend zelfs een harde landing. De beurs van Shanghai leverde maar liefst 8,5 procent in. De sterkste daling sinds 2007, aldus analist Joke Mertens van KBC. "Hiermee zijn de winsten van vorige week opnieuw van de kaart geveegd", zo merkte Mertens op.
"Alle steunmaatregelen van de Chinese overheid en centrale bank kunnen deze neerwaartse trend niet (langdurig) keren", voegde beleggingsstrateeg Ineke Valk van Theodoor Gilissen Bankiers hieraan toe.
Vanochtend bleek verder dat het ondernemersklimaat in Duitsland verbeterde. De samengestelde index voor het ondernemersklimaat voor de industrie en de handel steeg van 107,5 in juni naar 108,0 in juli, waarbij zowel de deelindex voor de huidige omstandigheden als die voor de verwachtingen steeg.
De euro/dollar werd verhandeld op 1,1076. Bij het sluiten van de Europese aandelenmarkten op vrijdag was dit 1,0972.