Bedrijfscijfers zullen de komende week het sentiment bepalen op het Damrak. Maar liefst zeven fondsen uit de AEX komen met de halfjaarcijfers.
"Dat wordt druk", aldus fondsmanager Corne van Zeijl van Actiam.
In aanloop naar de drukke cijferweek berekende ING dat het optimisme onder beleggers nog aanwezig is, maar afneemt. De ING BeleggersBarometer daalde van 137 naar 124.
Vier op de tien beleggers ziet volgens ING een Grexit als het grootste risico voor de eigen beleggingsportefeuille in het komende half jaar, met 24 procent gevolgd door geopolitieke spanningen.
Aangezien Griekenland inmiddels heeft voldaan aan de door de geldschieters gestelde eisen en de onderhandelingen over een derde steunpakket zijn begonnen is Griekenland volgens econoom Maarten Leen van ING "even geen thema meer".
Beleggers kijken weer naar de economie en de bedrijfsresultaten, aldus Leen, die oordeelde dat de bedrijfscijfers tot nog toe per saldo "enigszins tegen vielen".
Ook aan het weinige macro-economische nieuws dat er was, konden beleggers zich niet optrekken. Het vertrouwen onder consumenten en producenten uit de eurozone liep terug. "Tezamen met eerder gepubliceerde economische indicatoren wijst dit erop dat het groeimomentum van de Europese economie enigszins aan het afzwakken is", aldus Leen.
De AEX sloot vrijdag op 490,04 punten, een verlies op weekbasis van iets meer dan 2 procent. Voor heel dit jaar noteerde de Amsterdamse hoofdgraadmeter evenwel nog altijd ruim 15 procent hoger.
Leen noemde de kans groot dat de twijfels over Griekenland op een gegeven moment weer de kop op steken. Naar verwachting van de Griekse denktank IOBE zal de Griekse economie ook volgend jaar nog krimpen.