Wall Street volgt maandag het optimisme op de Europese beurzen en is op weg naar een hogere opening. Futures op de Dow Jones, S&P500 en Nasdaq index noteerden rond de klok van één uur tot bijna een procent hoger.
Inmiddels is een vergadering van de Eurogroep begonnen en vanavond is er nog een euro-top gepland in een poging Athene en de schuldeisers op één lijn te krijgen.
De euro/dollar werd verhandeld op 1,1343. Een duidelijk signaal volgens analist Tom Muller van Theodoor Gilissen Bankiers dat de valutamarkten geen dramatische afloop hebben ingeprijsd.
Olie werd duurder. Een juli-future op een vat West Texas Intermediate werd 0,8 procent hoger verhandeld op 60,08 dollar en een vat Brent olie werd 0,9 procent duurder op 63,58 dollar.
Buiten Griekenland is de beursagenda vrijwel leeg. Voor opening van de beurs staat de Chicago Fed index nog op de rol en kort na opening van de handel volgen de bestaande woningverkopen.