zoeken Nieuwsbrief
      Linkedin    Twitter   
  
doorsturen
 

Wall Street opent hoger

Wall Street zet de trend van afgelopen vrijdag voort en is op weg naar een hogere opening. Futures op de Dow Jones, S&P500 en Nasdaq noteerden maandag richting de klok van één uur 0,2 procent in het groen.

Hoofdeconoom Han de Jong van ABN AMRO is niet erg bevreesd voor een economische tegenwind in Amerika.

"De Amerikaanse economie is in de eerste maanden van dit jaar inderdaad flink vertraagd, maar de zwakkere groei kwam in ieder geval voor een deel voort uit tijdelijke factoren. Herstel is in aantocht, de vraag is alleen hoe sterk het zal zijn", aldus De Jong, die in de meest recente cijfers steun zag voor de optimistische visie van ABN AMRO.

De econoom wees onder meer op de relatief sterke toename van de particuliere consumptie in het eerste kwartaal met 1,9 procent.

Verder stelde De Jong dat er heel grote verdeeldheid heerst binnen de Federal Reserve.

"Onze visie is nog steeds dat de rente niet in juni maar in september wordt verhoogd, mits de economische groei aantrekt in ongeveer de mate die wij verwachten."

De Jong voegde daaraan toe dat de eerste renteverhoging door de Amerikaanse centrale bank in bijna tien jaar tijd voor onzekerheid zorgt, maar "het gaat niet om een agressieve verhoging of verrassingsactie van de Fed".

 
Vertel een vriend over bovenstaande artikel.
 
Naam ontvanger:
E-mailadres ontvanger:
 
Uw naam:
Uw e-mailadres:
 
Bericht/Opmerking:
 
Als extra controle, om er zeker van te zijn dat dit een handmatige reactie is, typ onderstaande code over in het tekstveld ernaast.
Human Design op de werkvloer voor teameffectiviteit en bedrijfsgroei
reacties
Top tien arbeidsmarktontwikkelingen 2022 (1) 
‘Ben jij een workaholic?’ (1) 
Een op de vier bedrijven niet bezig met klimaat en duurzaamheid (3) 
Eén op zeven Nederlanders staat niet achter aanbod van hun organisatie  (1) 
Drie manieren om te reageren op onterechte kritiek (1) 
Een cyber-survivalgids voor managers: hoe ga je om met cyberaanvallen?  (1) 
Mind your data (1) 
top10