Het Damrak noteerde, ondanks een korte opleving na opening van de handel, richting lunchtijd fractioneel in het rood. Gevoed door het nodige bedrijfsnieuws en diverse macro-economische cijfers noteerde de AEX rond de klok van half twaalf 0,1 procent lager op 494,47 punten. Ook de omringende beurzen noteerden kleine verliezen.
Hoofdeconoom Joost van Leenders van Multi Asset Solutions van BNP Paribas schreef het licht positieve sentiment van eerder deze ochtend toe aan de sterke cijfers uit Europa die gisteren en vandaag werden gepubliceerd. "Er kwamen mooie cijfers uit Italië en Spanje", aldus Van Leenders. Volgens hem toonden de cijfers aan dat de groei in Europa zowel in samenstelling als geografisch een bredere basis krijgt.
Dinsdagochtend werd bekend dat de aangepaste werkloosheid in Duitsland in maart daalde van 6,5 naar 6,4 procent. Verder werd de groei van de Britse economie opwaarts bijgesteld. Om elf uur bleek de werkloosheid in de eurozone licht gedaald. De consumentenprijzen daalden deze maand nog, maar slechts fractioneel en minder sterk dan in de voorgaande maanden.
Van Leenders ziet op termijn ruimte voor correcties. De econoom gaf aan dat de verwachtingen voor de resultaten van Amerikaanse bedrijven in aanloop naar het cijferseizoen veelal neerwaarts worden bijgesteld. Daarnaast denkt Van Leenders dat veel partijen zoeken naar een geschikt moment voor winstnemingen.
Het muntpaar euro/dollar noteerde dinsdag 0,9 procent lager op 1,0736. De olieprijs stond opnieuw onder druk en werd gemiddeld zo'n 2 procent lager verhandeld..
Na een drukke ochtend vol onverwacht bedrijfsnieuws en macrocijfers volgt een relatief rustige middag voor beleggers. Vanmiddag komen vanuit de Verenigde Staten de Case Shiller huizenprijzen en het consumentenvertrouwen.