De Europese beurzen hebben maandag niet weten te profiteren van de start van opkoopprogramma van de Europese Centrale Bank. De AEX sloot 0,3 procent lager op 488,21 punten en ook de omringende beurzen bleven dichtbij huis.
"Het effect van QE valt binnen de aandelenmarkten tegen", aldus fondsmanager Corne van Zeijl van Actiam. Vastgoed en de voedingssector hadden het goed moeten doen door het opkoopprogramma van de ECB.
Op de obligatiemarkten was het effect wel zichtbaar, aldus de fondsmanager. Analist Arne Petimezas van AFS schreef dit toe aan "schaarste aan staatsobligaties". Volgens Petimezas neemt het aantal nieuwe uitgiftes af en koopt de ECB steeds meer op. "Dus rentes gaan steeds lager, zolang de inflatie en groei zwak zijn".
Van Zeijl merkte op dat als de rentes zo blijven dalen "deze aan het einde van de week op is".
De euro/dollar werd 0,1 procent meer waard op 1,0852.