zoeken Nieuwsbrief
      Linkedin    Twitter   
  
doorsturen
 

Rood Damrak wacht op rentebesluit Fed


De Amsterdamse beurs is na een volatiele handelssesie met rode cijfers gesloten in afwachting van het rentebesluit van de Federal Reserve.

De AEX verloor een half procent op 452,30 punten. Ook andere Europese beurzen bleven dicht bij huis met een verlies van 0,3 procent in Parijs en een winst van 0,8 procent in Frankfurt. De euro/dollar werd 0,9 procent hoger verhandeld op 1,1342.

"Er wordt vandaag wat winst genomen in afwachting van wat de Fed gaat zeggen vanavond", aldus handelaar Laurens Maartens van NBWM. 

Maartens meent dat de markt enigszins verwacht dat de Amerikaanse centrale bank zal hinten op een latere renteverhoging daar aanvankelijk werd gesuggereerd.

Ook marktanalist Philip Marey van Rabobank houdt rekening met een latere renteverhoging dan halverwege 2015. De loon- en prijsontwikkelingen zetten de plannen van de centrale bank onder druk, aldus Marey.

"De disinflatie gaat sneller dan de Fed had verwacht en ook de afname van de nominale loongroei zal ze [Fed] aan het denken zetten", zo verwacht de marktanalist van Rabobank.

Europa kon vandaag volgens André van Eerden van Aberfeld Asset Management onvoldoende steun vinden in de "forse" stijging van het Duitse consumentenvertrouwen. Desalniettemin bleef het een "sterk cijfer", zo benadrukte de vermogensbeheeder.

 
Vertel een vriend over bovenstaande artikel.
 
Naam ontvanger:
E-mailadres ontvanger:
 
Uw naam:
Uw e-mailadres:
 
Bericht/Opmerking:
 
Als extra controle, om er zeker van te zijn dat dit een handmatige reactie is, typ onderstaande code over in het tekstveld ernaast.
Human Design op de werkvloer voor teameffectiviteit en bedrijfsgroei
reacties
Top tien arbeidsmarktontwikkelingen 2022 (1) 
‘Ben jij een workaholic?’ (1) 
Een op de vier bedrijven niet bezig met klimaat en duurzaamheid (3) 
Eén op zeven Nederlanders staat niet achter aanbod van hun organisatie  (1) 
Drie manieren om te reageren op onterechte kritiek (1) 
Een cyber-survivalgids voor managers: hoe ga je om met cyberaanvallen?  (1) 
Mind your data (1) 
top10