De Amsterdamse beurs koerste dinsdag op de laatste volle handelsdag van 2014 lager. Tegen het einde van een rustig verlopen ochtendhandel noteerde de AEX index 0,7 procent in het rood op 424,10 punten. Ook de omringende beurzen leverden in en de euro/dollar werd vrijwel onveranderd verhandeld op 1,2156.
"Het is het stukje Griekenland waar de markt zich op focust", stelde Maurice Mureau van Merit Capital, toevoegend dat de handel verder "een beetje flauw" is met weinig bijzondere omzetten.
In Griekenland kreeg de door de huidige Griekse regering naar voren geschoven presidentskandidaat Stavros Dimas maandag onvoldoende stemmen. Dit betekent dat er begin volgend jaar nieuwe parlementsverkiezingen volgen, met het risico dat anti-Europese partijen aan de macht komen.
De nieuwsstroom was vandaag verder karig. In het oog sprong de scherpe daling van de Spaanse consumentenprijzen. In december bedroeg de deflatie 1,1 procent op jaarbasis, terwijl het consumentenprijspeil in november nog met 0,4 procent daalde.
In Nederland daalden de producentenprijzen in november met 3,7 procent als gevolg van de lagere olieprijs.
Vanmiddag komen er uit Amerika nog de huizenprijzen en het consumentenvertrouwen.