zoeken Nieuwsbrief
      Linkedin    Twitter   
  
doorsturen
 

Zorgen om Oekraine spelen hoofdrol op beursvloer

De Amsterdamse beurs is donderdag licht lager gesloten nadat het conflict in Oekraïne weer oplaaide. De AEX sloot 0,3 procent lager op 412,14 punten en deed het daarmee beduidend beter dan de omringende beurzen. In Parijs werd 0,7 procent ingeleverd en Frankfurt eindigde zelfs meer dan een procent lager.

"De oplaaiende geopolitieke spanningen drukten het sentiment", aldus vermogensbeheerder Cees Smit van Today's Broker en Beheer, wijzend op de gevechten in het zuidoosten van Oekraïne.

De goede Amerikaanse macrocijfers raakten hierdoor ondergesneeuwd, zo meende vermogensbeheerder André van Eerden van Aberfeld Asset Management.

De Amerikaanse economie groeide in het tweede kwartaal met 4,2 procent sterker dan een eerste raming van 4,0 procent. In het eerste kwartaal daalde het bruto binnenlands product nog met 2,1 procent. ''Een erg sterk cijfer", aldus vermogensbeheerder Van Eerden.

De ontwikkeling van het consumentenprijspeil maakte in augustus een pas op de plaats, terwijl de deflatie in Spanje toenam. Vrijdag staat de inflatie in de eurozone op de agenda. De cijfers worden nauwlettend gevolgd met het oog op het rentebesluit door de Europese Centrale Bank volgende week.

 
Vertel een vriend over bovenstaande artikel.
 
Naam ontvanger:
E-mailadres ontvanger:
 
Uw naam:
Uw e-mailadres:
 
Bericht/Opmerking:
 
Als extra controle, om er zeker van te zijn dat dit een handmatige reactie is, typ onderstaande code over in het tekstveld ernaast.
Human Design op de werkvloer voor teameffectiviteit en bedrijfsgroei
reacties
Top tien arbeidsmarktontwikkelingen 2022 (1) 
‘Ben jij een workaholic?’ (1) 
Een op de vier bedrijven niet bezig met klimaat en duurzaamheid (3) 
Eén op zeven Nederlanders staat niet achter aanbod van hun organisatie  (1) 
Drie manieren om te reageren op onterechte kritiek (1) 
Een cyber-survivalgids voor managers: hoe ga je om met cyberaanvallen?  (1) 
Mind your data (1) 
top10