De Amsterdamse beurs is maandag na een handelsdag met weinig impulsen in het rood gesloten. De AEX sloot op 395,95 punten, een verlies van 0,7 procent. Hiermee presteerde de Amsterdamse beurs slechter dan de omringende beurzen.
“We zien een pas op de plaats en nog wat kleine winstnemingen”, aldus handelaar Daam-Martijn van Holst van ABN AMRO. De nieuwsstroom was vandaag volgens Van Holst "van geen betekenis" en de markt kijkt volgens de handelaar al uit naar het rentebesluit van de Europese Centrale Bank later deze week.
Positief was volgens marktanalisten van Rabobank verder de redding dit weekend van de Portugese bank Espirito Santo waarmee bijna 5 miljard euro was gemoeid.
Handelaar Michael Jabroer van Mijn-Effecten voegde nog toe dat er in de AEX vooralsnog sprake is van een "correctie binnen de uptrend". Jabroer benadrukte daarbij wel dat de hoofdindex boven de cruciale steun op circa 392 punten moet blijven handelen, omdat het technische plaatje anders danig verslechtert.