De Amsterdamse beurs is donderdag hoger gesloten na het hinten van de Europese Centrale Bank op maatregelen in juni.
De AEX-index sloot 1,1 procent hoger op 402,98 punten. Omringende beurzen sloten eveneens hoger met winsten oplopend tot 1,7 procent voor de beurs in Madrid.
“De ECB had de markt vandaag in zijn greep”, aldus handelaar Laurens Maartens van NBWM. Marktanalist Elwin de Groot van Rabobank voegde daaraan toe dat voorzitter Mario Draghi van de ECB zich vandaag "bijna vast heeft gelegd op actie in juni".
De Groot rekent dan ook op een renteverlaging "omringd met aanvullende maatregelen". Kwantitatieve versoepeling is volgens de marktanalist nog een brug te ver.
Een lagere rente zal volgens Maartens een positieve uitwerking hebben op de aandelenmarkt, vooral omdat er feitelijk geen alternatief overblijft volgens de handelaar.
De euro/dollar noteerde 0,3 procent lager op 1,3865 procent nadat het valutapaar gedurende de toelichting van Draghi flink op en neer bewoog.