De Amsterdamse beurs is vrijdag met een klein verlies gesloten ondanks een meevallend banenrapport uit Amerika. De AEX leverde 0,3 procent in op 399,23 punten. Daarmee deed het Damrak het iets beter dan de omringende beurzen. De Duitse en de Franse beurs eindigden elk 0,7 procent in het rood.
Econoom Peter de Bruin van ABN AMRO bestempelde het banenrapport uit Amerika, dat wees op 288.000 nieuwe banen in april, als goed. Daarbij daalde de werkloosheid naar 6,3 procent, het laagste niveau in jaren. De beperkte koersreactie kwam volgens de econoom doordat al veel positief nieuws was ingeprijsd.
Daarnaast waren de oplopende spanningen in Oekraïne met het weekend voor de deur reden voor terughoudendheid onder beleggers volgens Corne van Zeijl van het SNS Nederlands Aandelenfonds.
"Poetin blijft een factor", aldus Van Zeijl.
De inkoopmanagersindexen vanochtend waren verder "niet heel bijzonder", zo zei handelaar Tim Olijerhoek van ABN AMRO.