Imtech heeft een moeilijk vierde kwartaal achter de rug en het einde lijkt vooralsnog niet in zicht, maar mogelijk waren er in de laatste maanden van 2013 wel enige lichtpuntjes zichtbaar. Dit blijkt uit een rondgang van ABM Financial News onder analisten.
Volgens analisten van ABN AMRO is het dinsdag, bij de presentatie van de jaarcijfers "D-Day".
Imtech zag volgens de analisten de omzet in het vierde kwartaal dalen naar 1.342 miljoen euro. Het operationele bedrijfsresultaat nam daarbij af tot ruim 15 miljoen euro en onder de streep restte een nettoverlies, waarbij de ramingen flink uiteen liepen van enkele tientallen miljoenen euros tot honderden miljoenen euros.
Op kwartaalbasis zagen de cijfers er evenwel minder slecht uit. Vooral de omzet stabiliseerde en het operationele bedrijfsresultaat ging van een kleine min weer naar zwarte cijfers. Dit was volgens de analisten te danken aan de door Imtech getroffen maatregelen, hoewel Duitsland daarbij nog altijd achter bleef.
In een onverwachte trading update begin februari meldde Imtech al een sterk verbeterde winstgevendheid over het vierde kwartaal met uitzondering van de activiteiten in Duitsland.
Benieuwd zijn de marktvorsers dan ook naar ontwikkelingen in Duitsland. De nieuwe topman van Duitsland, Felix Colsman, zal dinsdag een toelichting geven op 'Neue Imtech'.
"Het hele verhaal hangt af van Duitsland", aldus ABN AMRO.
Analisten van ING letten naast de ontwikkeling van het bedrijfsresultaat op de schuldpositie van Imtech. De technische dienstverlener onthulde al dat de schuld met 91 miljoen euro daalde in de laatste drie maanden van 2013 tot 745 miljoen euro als gevolg van meer focus op de kasstroom.
Onduidelijk is volgens ING hoe deze daling van de schuld tot stand kwam, en de analisten wijzen er op dat er mogelijk sprake was van een kalendereffect, waardoor voor het einde van het jaar veel openstaande facturen werden betaald, maar dat deze zich nu weer opstapelen.