Wall Street maakt voorafgaand aan het banenrapport een pas op de plaats. Futures op de Dow Jones Index, S&P500 Index en Nasdaq noteren elk 0,1 procent hoger.
De afgelopen twee banenrapporten stelden behoorlijk teleur, wat werd toegeschreven aan de slechte weersomstandigheden. Vermogensbeheerder Koen Bender van Mercurius Vermogensbeheer sluit niet uit dat ook ditmaal slechte weersomstandigheden van stal worden gehaald om een eventueel slecht cijfer te verklaren.
Een daling van het aantal eerste steunaanvragen donderdag naar het laagste niveau in drie maanden tijd voedde echter het vertrouwen van beleggers op Wall Street in aanloop naar het banenrapport, dat geldt als 's werelds belangrijkste macrocijfer.
Volgens Bloomberg mikken economen voor februari op een banengroei van 149.000, tegenover 113.000 in januari, en een onveranderde werkloosheid van 6,6 procent.
Het banenrapport wordt om half drie Nederlandse tijd gepubliceerd.