Beursupdate: AEX herstelt voorzichtig van sell-off
Het Damrak herstelt vanochtend in dunne handel van de sell-off van de afgelopen vijf dagen waarin de AEX bijna 15 punten verloor. De AEX stijgt 0,7 procent naar 350,22 punten nadat de Aziatische beurzen zich wisten te ontrekken van de verliezen op Wall Street. “Er zit niet veel nieuws achter [het hogere slot] in Azië,” zegt Ed Manie van Keijser Capital. In Azië en op het Damrak zijn het volgens Manie koopjesjagers die de beurzen hoger zetten. De hogere koersen gaan echter gepaard met lage volumes, wat volgens de marktkenner weinig vertrouwenwekkend is. Hij stelt dat de Griekse zorgen de markt blijven overschaduwen. “Je moet er rekening mee houden dat de markt support gaat zoeken op 343 punten,” aldus Manie.
Vanochtend schreef Handelsblatt dat Deutsche Bank rekening houdt met een haircut van 20-30 procent op Griekse schulden. Duitse banken hebben na Franse banken de grootste bloostelling aan het onder schulden gebukt gaande Griekenland.
Op de andere Europese beurzen lopen de winsten uiteen van 0,3 procent voor de Italiaanse FTSE MIB tot 0,9 procent voor de FTSE. Vastgoed en basismaterialen leiden vanochtend het herstel in Europa.