zoeken Nieuwsbrief
      Linkedin    Twitter   
  
doorsturen
 

i-Shares Healthcare tracker: +40% rendement

Wat die grafiek aantoont? Dat sectorbreed beleggen in gezondheidzorg en farmacie in de afgelopen jaren een fraai rendement kon opleveren.Om met de deur in huis te vallen: de i-Shares STOXX Europe 600 Healthcare steeg in de afgelopen twee jaar bijna 40%. Met deze tracker (een beleggingsinstrument waarmee zo nauwkeurig mogelijk het verloop van een index wordt gevolgd) wordt belegd in de STOXX Europe 600 Health Care Index. De index is samengesteld uit aandelen van Europese bedrijven die actief zijn op het gebied van farmacie en gezondheidszorg, waaronder GlaxoSmithKline, Fresenius, Novartis, Sanofi-Aventis en Roche. Bijgaande grafiek (bron: Yahoo Finance) laat zien dat de tracker sinds mei 2009 een indrukwekkende opmars heeft ingezet. 

 Natuurlijk, de opleving van deze tracker viel samen met het mondiale herstel van de aandelenmarkten in het voorjaar van 2009, na de dramatische koersdalingen rond de kredietcrisis. Toch heeft deze tracker ook in 2011 alweer een slordige 8% rendement te pakken. Ter vergelijking: de AEX-index begon dit jaar rond de 360 punten en beweegt op het moment van schrijven rond de 350 punten.

Is het altijd prijs met deze Healthcare tracker? Nee. Wie vijf jaar geleden is ingestapt, kijkt op dit moment aan tegen een weinig inspirerend vijfjaarrendement: +5,6% (bron: BlackRock i-Shares). Dit magere resultaat is te wijten aan het feit dat de tracker zich van 2006 tot 2008 in een dramatische downtrend bevond. Toch geldt ook voor dit time frame, dat de AEX-index beduidend slechter presteerde: wie vijf jaar geleden instapte in de AEX, staat momenteel op een verlies van circa 20%.

 
Vertel een vriend over bovenstaande artikel.
 
Naam ontvanger:
E-mailadres ontvanger:
 
Uw naam:
Uw e-mailadres:
 
Bericht/Opmerking:
 
Als extra controle, om er zeker van te zijn dat dit een handmatige reactie is, typ onderstaande code over in het tekstveld ernaast.
Human Design op de werkvloer voor teameffectiviteit en bedrijfsgroei
reacties
Top tien arbeidsmarktontwikkelingen 2022 (1) 
‘Ben jij een workaholic?’ (1) 
Een op de vier bedrijven niet bezig met klimaat en duurzaamheid (3) 
Eén op zeven Nederlanders staat niet achter aanbod van hun organisatie  (1) 
Drie manieren om te reageren op onterechte kritiek (1) 
Een cyber-survivalgids voor managers: hoe ga je om met cyberaanvallen?  (1) 
Mind your data (1) 
top10