zoeken Nieuwsbrief
      Linkedin    Twitter   
  
doorsturen
 

Wall Street herpakt zich

Wall Street gaat een hogere opening tegemoet nadat de belegger een stroom aan macro-economische en bedrijfscijfers te verwerken kreeg. Fututes op de Dow Jones, S&P500 en Nasdaq noteren een half uur voor opening circa een half procent hoger.

"Het valuta geweld is even naar de achtergrond [...] maar nog niet de wereld uit", aldus Han Vermeulen van Aberfeld Asset Management, die meent dat het dieptepunt al wel is geweest.

Volgens de vermogensbeheerder trekt de markt zich op aan het groeicijfer van de Amerikaanse economie. Dit past volgens Vermeulen in het beeld van de Federal Reserve, dat woensdagavond bepaalde om de maandelijkse obligatie aankopen opnieuw met 10 miljard dollar te verlagen naar 65 miljard dollar.

Goed nieuws volgens Vermeulen en een "teken van vertrouwen" van de centrale bank in het aanhoudende herstel.

De Amerikaanse economie groeide in het vierde kwartaal met 3,2 procent, zo bleek uit voorlopige cijfers. Dit was beduidend minder dan de 4,1 procent in het derde kwartaal, maar grofweg in lijn met de verwachtingen van de markt. Een meevaller was de sterke stijging van de consumentenbestedingen.

Verder stegen de wekelijkse steunaanvragen met 19.000 tot 348.000. Een tegenvaller, maar minder zwaarwegend dan de economische groei volgens de vermogensbeheerder.

De bedrijfscijfers lieten volgens Vermeulen een "gemixt" beeld zien van mee- en tegenvallers.

Beleggers kijken verder nog uit naar de cijfers van Google nabeurs.

 
Vertel een vriend over bovenstaande artikel.
 
Naam ontvanger:
E-mailadres ontvanger:
 
Uw naam:
Uw e-mailadres:
 
Bericht/Opmerking:
 
Als extra controle, om er zeker van te zijn dat dit een handmatige reactie is, typ onderstaande code over in het tekstveld ernaast.
Human Design op de werkvloer voor teameffectiviteit en bedrijfsgroei
reacties
Top tien arbeidsmarktontwikkelingen 2022 (1) 
‘Ben jij een workaholic?’ (1) 
Een op de vier bedrijven niet bezig met klimaat en duurzaamheid (3) 
Eén op zeven Nederlanders staat niet achter aanbod van hun organisatie  (1) 
Drie manieren om te reageren op onterechte kritiek (1) 
Een cyber-survivalgids voor managers: hoe ga je om met cyberaanvallen?  (1) 
Mind your data (1) 
top10