zoeken Nieuwsbrief
      Linkedin    Twitter   
  
doorsturen
 

Damrak hoger na tapering Fed

Het Damrak is donderdag hoger gesloten nadat de Federal Reserve woensdagavond de aanzet gaf voor het afbouwen van het stimuleringsbeleid.

De AEX sloot op 387,83 punten, een winst van 1,8 procent. Ook andere Europese beurzen boekten forse dagwinsten oplopend tot 2,0 procent voor de Spaanse beurs.

In tegenstelling tot de aandelenmarkten leverde goud juist in. De goudprijs daalde met bijna 3 procent tot onder de 1.200 dollar.

“De markten zijn blij met de duidelijkheid die de Fed gaf over wanneer het gaat taperen”, aldus handelaar Laurens Maartens van Saxo Bank, die de Amsterdamse beurs de rest van dit jaar binnen een zijwaarts patroon omhoog ziet bewegen. Maartens rekent voor het einde van dit jaar op een “voorzichtige" 396 punten voor de AEX.

Handelaar Michael Jabroer van Mijn-Effecten is positiever gestemd dan Maartens en meent dat het slechts een kwestie van tijd is voordat de AEX de weerstand op 398 punten opnieuw gaat testen. Voor het einde van het jaar 400 punten op de borden is dan ook volgens Jabroer niet uitgesloten.

 
Vertel een vriend over bovenstaande artikel.
 
Naam ontvanger:
E-mailadres ontvanger:
 
Uw naam:
Uw e-mailadres:
 
Bericht/Opmerking:
 
Als extra controle, om er zeker van te zijn dat dit een handmatige reactie is, typ onderstaande code over in het tekstveld ernaast.
Human Design op de werkvloer voor teameffectiviteit en bedrijfsgroei
reacties
Top tien arbeidsmarktontwikkelingen 2022 (1) 
‘Ben jij een workaholic?’ (1) 
Een op de vier bedrijven niet bezig met klimaat en duurzaamheid (3) 
Eén op zeven Nederlanders staat niet achter aanbod van hun organisatie  (1) 
Drie manieren om te reageren op onterechte kritiek (1) 
Een cyber-survivalgids voor managers: hoe ga je om met cyberaanvallen?  (1) 
Mind your data (1) 
top10