De Amsterdamse beurs is de nieuwe handelsweek goed begonnen en nadert de 400 punten steeds dichter.
De AEX sloot 0,4 procent hoger op 397,46 punten. Ook elders in Europa stonden de seinen op groen. De Franse beurs won 0,6 procent en de Duitse beurs dikte bijna een procent aan.
Met de 400 punten binnen handbereik veracht marktanalist Sten Lemmens van IG dat dit het koopgedrag onder beleggers "misschien nog wel wat stimuleert".
Een domper was volgens Lemmens dat indexzwaargewicht Royal Dutch Shell inleverde vanwege de dalende olieprijs nadat er een akkoord werd gesloten met Iran over het nucleaire programma van het Arabische land.
Daar stond volgens Lemmens tegenover dat Air France-KLM juist profiteerde van de lagere olieprijs. Samen met personeelskosten zijn brandstofkosten de grootste kostenpost voor een luchtvaartmaatschappij.
Voor de rest van de week verwacht Lemmens weinig spektakel meer "met Thanksgiving donderdag in de Verenigde Staten en ‘Black Friday’ een dag later waar het aan- en verkopen vooral in de winkels zal plaatsvinden".