zoeken Nieuwsbrief
      Linkedin    Twitter   
  
doorsturen
 

Damrak weer stapje verder weg van jaarrecord

Het Damrak is donderdag licht lager gesloten nadat zorgen over tapering op korte termijn door de Federal Reserve afnamen.

De AEX viel 0,3 procent terug tot 395,33 punten. Europa liet verder een wat verdeeld beeld zien, maar van grote koersuitslagen was geen sprake.

“De angst voor het taperen ebde weg”, aldus handelaar Michael Jabroer van Mijn-Effecten, die meent dat “het steeds duidelijker wordt dat de Fed pas in april start met afbouwen [van de stimuleringen]”.

Uit de notulen van de laatste monetaire vergadering van de Fed bleek woensdag dat er was gesproken over het terugbrengen van de maandelijkse obligatie aankopen in één van de komende bijeenkomsten. Dit jaar vergadert de centrale bank alleen nog medio december.

Jabroer sluit zelfs niet uit dat op termijn de de vrees voor het afbouwen van de obligatie aankopen omslaat in enthousiasme. Het afbouwen van de stimuleringen is volgens de handelaar immers een teken van economische kracht.

Verder kregen beleggers vanochtend een voorbode voor de economische ontwikkelingen in Europa voor de kiezen. De voorlopige inkoopmanagersindexen voor de industrie en de dienstensector in Europa lieten een verdeeld beeld zien. Duitsland liet een versnelling van de groei zien, maar Frankrijk schoot terug naar krimp. In China vertraagde de groei.

Corné van Zeijl van het SNS Nederlands Aandelenfonds noemde de inkoopmanagersindexen op dit moment de belangrijkste cijfers om naar te kijken, vooral in Europa. Beleggers maken zich volgens Van Zeijl met name zorgen om de ontwikkelingen in Frankrijk, waar het herstel moeizaam verloopt.

Econoom Joke Mertens van KBC noemde het een reële kans dat Frankrijk weer opnieuw in recessie komt.

 
Vertel een vriend over bovenstaande artikel.
 
Naam ontvanger:
E-mailadres ontvanger:
 
Uw naam:
Uw e-mailadres:
 
Bericht/Opmerking:
 
Als extra controle, om er zeker van te zijn dat dit een handmatige reactie is, typ onderstaande code over in het tekstveld ernaast.
Human Design op de werkvloer voor teameffectiviteit en bedrijfsgroei
reacties
Top tien arbeidsmarktontwikkelingen 2022 (1) 
‘Ben jij een workaholic?’ (1) 
Een op de vier bedrijven niet bezig met klimaat en duurzaamheid (3) 
Eén op zeven Nederlanders staat niet achter aanbod van hun organisatie  (1) 
Drie manieren om te reageren op onterechte kritiek (1) 
Een cyber-survivalgids voor managers: hoe ga je om met cyberaanvallen?  (1) 
Mind your data (1) 
top10