Wall Street gaat een lagere opening tegemoet ondanks dat Amerika woensdag op de valreep een default wisten te voorkomen door het verhogen van het schuldenplafond.
Een half uur voor de openingsbel noteerden de futures tot 0,4 procent lager.
“Vandaag zien we wat winstnemingen nu Amerikaanse politici het eens zijn geworden over een tijdelijk akkoord”, aldus Andre van Eerden van Aberfeld Asset Management.
Woensdagnacht stemde ook het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden in met een verhoging van het schuldenplafond en het heropenen van de overheidsdiensten nadat eerder al de Senaat akkoord ging.
Het is nog wachten totdat president Barack Obama het akkoord bekrachtigd, maar dit wordt gezien als hamerstuk.
Positief was verder de daling van de wekelijkste steunaanvragen. Deze daalden met 15.000 tot 358.000. Doordat de government shutdown ten einde is, is het wachten op publicatie van 'oude' cijfers. Volgens vermogensbeheerder Maurice Mureau van Keijser Capital kijkt de markt vooral uit naar het maandelijkse banenrapport, dat de eerste vrijdag van oktober had moeten verschijnen.
In bedrijfsnieuws bleek dat Goldman Sachs over het derde kwartaal een licht hogere nettowinst boekte dan in dezelfde periode vorig jaar. De winststijging was te danken aan een 25 procent lager kostenniveau, terwijl de omzet met 20 procent terugviel. Topman Lloyd Blankfein sprak van een kwartaal waarin er sprake was van een laag activiteitenniveau onder klanten. In de elektronische handel voorbeurs wordt het aandeel 3,0 procent lager verhandeld.
Beleggers zetten het aandeel Verizon daarentegen juist 2,4 procent hoger in de handel voorbeurs. Verizon realiseerde in het afgelopen kwartaal zowel meer omzet als winst. Het telecombedrijf zei vooral geprofiteerd te hebben van de vraag naar onder meer Verizon Wireless en FiOS.
Voor later vandaag staan onder meer nog de cijfers over het derde kwartaal van Google geagendeerd. Ook kijkt de markt nog uit naar de wekelijkse olievoorraden.