Wall Street is woensdag flink hoger gesloten nadat de Federal Reserve liet weten geen aanpassingen aan te brengen in het stimulerende beleid.
De Dow Jones Index won bijna een procent op 15.676,94 punten. De breder samengestelde S&P500 Index koerste 1,2 procent hoger op 1.725,52 punten en techbeurs Nasdaq won een procent op 3.783,64 punten.
Ook goud en de Amerikaanse tienjaarsrente hadden de wind in de rug en noteerden respectievelijk 4,3 en 5,0 procent hoger. De dollar had het juist moeilijk. Het valutapaar euro/dollar won 1,2 procent.
Volgens de Fed is het economisch herstel nog te fragiel om de stimuleringen terug te brengen. Dit betekent dat de centrale bank maandelijks voor 85 miljard dollar aan obligaties blijft aankopen en ook de rente op het historische lage niveau van 0 tot 0,25 procent houdt.
Van de tien stemmende leden van de open markt commissie van de Fed stemde slechts een lid tegen.
De Fed verlaagde daarnaast de groeiverwachtingen voor dit jaar en rekent nu op 2,0 tot 2,3 procent economische groei.
"De patiënt is niet sterk genoeg en kan niet zonder tapering en daar zijn we klaarblijkelijk blij mee", aldus Cees Smit van Today's Beheer en Brokers in een reactie op de uitspraken van de Fed en de hogere beurzen.
"Op korte termijn is het zeker goed", meent Corne van Zeijl van het SNS Nederlands Aandelenfonds. "Maar aan de andere kant is het ook een duidelijke teken dat de Fed het ijs niet sterk genoeg vindt. Het ken net."