zoeken Nieuwsbrief
      Linkedin    Twitter   
  
doorsturen
 

Wall Street licht hoger van start

De Amerikaanse beurzen lijken een licht hogere opening tegemoet te gaan in aanloop naar de vergadering van de Federal Reserve.

Futures op de Dow, S&P500 en Nasdaq noteren een half uur voor opening ongeveer 0,1 procent hoger.

"We staan in de wachtstand, het is afwachten wat er morgen uit gaat komen", aldus handelaar Peter Jurgens van Keijser Capital, wijzend op de uitkomsten van de tweedaagse vergadering die de Fed woensdagavond presenteert.

Het terugtrekken van Lawrence Summers, een havik die met argusogen kijkt naar het ruime monetaire beleid van de Fed, maakt de kans op rigoureuze tapering een stuk kleiner, zo menen marktkenners. Janet Yellen lijkt nu de grootste kanshebber om Ben Bernanke per 2014 op te volgen.

Ook Jurgens denkt dat de Fed "heel genuanceerd en voorzichtig" te werk zal gaan. De Amerikaanse centrale bank zal starten met de de maandelijkse obligatieaankopen ter waarde van 85 miljard dollar met ongeveer 5 miljard dollar te verlagen, schat de handelaar.

De beurzen kunnen volgens Jurgens vervolgens "opgelucht" reageren, waarbij weerstanden uitgenomen kunnen worden en de beurzen de weg naar boven kunnen vervolgen.

Uit cijfers van het ministerie van Arbeid bleek verder vandaag dat de inflatie in de Verenigde Staten in augustus daalde. Afgelopen maand stegen de consumentenprijzen met 0,1 procent op maandbasis van 0,2 procent een maand eerder.

De agenda blijft vandaag aan de lege kant met enkel cijfers over het vertrouwen onder Amerikaanse woningbouwers.

 
Vertel een vriend over bovenstaande artikel.
 
Naam ontvanger:
E-mailadres ontvanger:
 
Uw naam:
Uw e-mailadres:
 
Bericht/Opmerking:
 
Als extra controle, om er zeker van te zijn dat dit een handmatige reactie is, typ onderstaande code over in het tekstveld ernaast.
Human Design op de werkvloer voor teameffectiviteit en bedrijfsgroei
reacties
Top tien arbeidsmarktontwikkelingen 2022 (1) 
‘Ben jij een workaholic?’ (1) 
Een op de vier bedrijven niet bezig met klimaat en duurzaamheid (3) 
Eén op zeven Nederlanders staat niet achter aanbod van hun organisatie  (1) 
Drie manieren om te reageren op onterechte kritiek (1) 
Een cyber-survivalgids voor managers: hoe ga je om met cyberaanvallen?  (1) 
Mind your data (1) 
top10