zoeken Nieuwsbrief
      Linkedin    Twitter   
  
doorsturen
 

Wall Street opent met flinke winsten

Wall Street gaat flink hoger openen. Futures op de Dow Jones, S&P500 en Nasdaq noteren ruim een half uur voor opening een half tot bijna een procent hoger.

Volgens handelaar Laurens Maartens van Saxo Bank is er sprake van een inhaalslag.

De Amerikaanse beurzen moeten de koerswinsten van maandag op de Europese aandelenmarkten nog "inhalen".

Maandag was Wall Street gesloten vanwege Labor Day. De Europese aandelenmarkten hadden de wind in de rug na meevallende macrocijfers uit China en Europa.

De inkoopmanagersindex voor zowel de Chinese als de Europese industrie lieten gisteren een verdere stijging zien.

Voor vanmiddag staat de ISM Inkoopmanagersindex op de agenda. De markt houdt rekening met een aanhoudende groei van de industrie, maar wel in een licht lager tempo.

In juli noteerde de ISM Inkoopmanagersindex op 55,4. Een indexstand boven de 50 duidt op toenemende activiteit.

Naast de ISM Inkoopmanagersindex staat deze zelfde index, maar dan berekend door Markit, nog op de agenda als ook de bouwuitgaven voor juli.

Verder zal er veel aandacht zijn voor Microsoft, dat eerder vandaag aankondigde een groot deel van Nokia over te nemen. Voor een bedrag van ruim 5,4 miljard euro wordt Microsoft eigenaar van onder meer de divisie waar de mobiele telefoons van Nokia worden gemaakt.

De softwaregigant uit het Amerikaanse Redmond hoopt met de overname een belangrijkere rol te kunnen spelen op de markt voor mobiele telefoons.

Beleggers lijken niet gelukkig met de overname. Microsoft wordt voorbeurs bijna 5 procent lager verhandeld. Nokia daarentegen koerst op beurs van Helsinki bijna 44 procent hoger.

Analist Jos Versteeg van Theodoor Gilissen spreekt dan ook van een zeer goede deal voor de Finnen.

 
Vertel een vriend over bovenstaande artikel.
 
Naam ontvanger:
E-mailadres ontvanger:
 
Uw naam:
Uw e-mailadres:
 
Bericht/Opmerking:
 
Als extra controle, om er zeker van te zijn dat dit een handmatige reactie is, typ onderstaande code over in het tekstveld ernaast.
Human Design op de werkvloer voor teameffectiviteit en bedrijfsgroei
reacties
Top tien arbeidsmarktontwikkelingen 2022 (1) 
‘Ben jij een workaholic?’ (1) 
Een op de vier bedrijven niet bezig met klimaat en duurzaamheid (3) 
Eén op zeven Nederlanders staat niet achter aanbod van hun organisatie  (1) 
Drie manieren om te reageren op onterechte kritiek (1) 
Een cyber-survivalgids voor managers: hoe ga je om met cyberaanvallen?  (1) 
Mind your data (1) 
top10