Wall Street hoger na hogere raming economische groei
Wall Street is donderdag hoger gesloten na positief nieuws over de economische groei in de Verenigde Staten. Daarnaast namen de zorgen over een militaire ingreep in Syrië af.
De Dow Jones won een tiende van een procent tot 14.840,95 punten. De breder samengestelde S&P 500 dikte 0,2 procent aan en sloot af op 1.638,17 punten. De techbeurs Nadaq noteerde 0,8 procent hoger op 3.620,30 punten.
Voorbeurs werd bekend dat uit een tweede raming van het ministerie van de handel de Amerikaanse economie over het tweede kwartaal met 2,5 procent is gegroeid. Dit was fors meer dan de 1,7 procent uit de vorige raming en lag tevens boven de verwachting van 2,2 procent.
De markt kan echter de sterke groeicijfers ook als negatief vertalen, aangezien deze cijfers de kans vergroten dat de Federal Reserve de stimuleringsmaatregelen op korte termijn begint af te bouwen.
Verder was er positief nieuws over de arbeidsmarkt. De wekelijkse steunaanvragen waren gedaald met 6.000 tot 331.000.