Europese Centrale Bank president Mario Draghi heeft vanmiddag herhaald dat de rente laag zal blijven.
Tijdens de maandelijks persconferentie in Frankfurt zei Draghi dat de ECB rente voor “geruime tijd” laag zal blijven of verder verlaagd zal woorden. Dit was in lijn met de uitspraken van de ECB-president in juli, toen de belofte voor het eerst werd uitgesproken.
Volgens Draghi is de guidance afhankelijk van de outlook voor inflatie, de ontwikkeling in de reële economie en de zwakke monetaire ontwikkelingen.
Daarbij gaf Draghi aan dat geldmarkten onterecht een renteverhoging door de ECB verwachten.
“De [ingeprijsde] renteverhogingen in de geldmarkt zijn niet gerechtvaardigd in onze ogen”, zei Draghi, wijzend op de getemperde inflatieverwachting van de ECB.
Over de economische verwachtingen herhaalde de ECB-president dat de economie dit jaar nog moet beginnen te herstellen van de langst durende recessie in de geschiedenis van de eurozone.